Ako čistiť a chrániť kolesá?

Kolesá môžu byť najťažšou oblasťou vo vašom aute na čistenie a údržbu. Každý automobilový nadšenec vie, že špinavé kolesá znižujú celkový vzhľad auta. Ale narovinu, čistenie kolies nie je niečo, na čo sa väčšina z nás teší. Je to časovo náročná práca, ktorá vyžaduje, aby sme boli občas na rukách a kolenách. Dokonca aj potom sa zdá, že všetka tvrdá práca, ktorú venujeme ich čisteniu, stále nedostane všetku tú špinu preč a najhoršie bude, že za deň alebo dve jazdy budú rovnako špinavé.

Čo ak existuje lepší spôsob, ako rýchlo vyčistiť a chrániť vaše kolesá ako nikdy predtým?

Použitím vysoko účinných prípravkov na čistenie kolies, zapečený brzdový prach a náletovú hrdzu, ako je Koch Chemie Reactive Wheel Cleaner alebo Koch Chemie Reactive Rust Remover , bude čistenie kolies ľahké a jednoduché. Výrobky, ako sú tieto, boli špeciálne navrhnuté tak, aby sa zameriavali na prach z bŕzd, špinu na ceste a náletovú hrdzu. Ale aj napriek tomu sú dostatočne jemné, aby nepoškodili povrch alebo povrch ráfikov.

 

wheel_wash_cropped

purge_cropped

 

Aplikácia je jednoduchá, nastriekajte Rust Remover na vaše disky a okamžite si všimnete, že čistič pracuje. Keď čistič začne rozpúšťať brzdový prach, špinu a náletovú hrdzu, s farbí sa do fialova viď obrazok vyššie - To znamená, že je prítomný a reaguje železo. Po niekoľkých minútach ( 3 až 6 minút necháme reagovať ) čistič opláchnite wapkou alebo silnejším prúdom vody. Následne ich umyte šampónom za použitia kefy na kolesá, potom ich znova opláchnite wapkou alebo silnejším prúdom vody.

 

banner_s3

 

Aj keď čistič kolies, ako je Rust Remover alebo Reactive Wheel Cleaner je veľmi účinný pri čistení diskov, nezabúdajte na ich ochranu, ktorá pomôže zmierniť každodenné používanie, a uľahčí ich čistenie. 

Keramický povlak predstavuje niekoľko vynikajúcich možností ochrany, môže však byť časovo náročný a vyžaduje veľa prípravkov. Ale zároveň vám pomôže bez námahy chrániť kolesá niekoľko mesiacov, nie týždňov.

 

pyro_banner

 

Pravda je taká, že vosky a tmely, ktoré niekedy nanášame na náš lak a disky, sa nezhodujú s každodenným používaním, extrémnym teplom a špinou, ktorá každý deň útočí na naše kolesá. Povlaky kolies dokážu oveľa viac využiť svoju extrémnu tepelnú odolnosť, tvrdený povrch a dlhotrvajúcu životnosť. Ak bol na vaše disky aplikovaný keramický povlak, tak prvú vec ​​ktorú si všimnete je ľahké čistenie. 

 

Záver

Tak a teraz musíte okrem čistenia diskov nájsť aj iné spôsoby, ako tráviť svoj voľný čas :)