Ako vyčistiť a ochrániť interiér #Koža

Existujú dva faktory súvisiace s čistením kože, ktoré spôsobujú predčasné opotrebovanie kože. Prvým je špina a druhým je mastnota z vašej pokožky.

Mastnota z pokožky je pre kožené sedačky skutočne najškodlivejšia. Myslite na to, keď nosíte šortky alebo tielko a nedávno ste si natreli na seba krém na opaľovanie.

 

Poďme na to

Na rozdiel od textilného alebo vinylového čalúnenia by sa koža mala čistiť po jednej sekcii. Akonáhle teda použijete čistič alebo konzervant na jednu oblasť, mali by ste ju úplne utrieť. Potom pokračujte k ďalšiemu a tak ďalej.

 

Tip: Postupujte po malých plochách, cca 30cm štorcových

 

Kožený interiér tmavšej farby odporúčame čistiť dva krát ročne. Svetlú kožu bude potrebné čistiť častejšie, kľudne aj každé tri mesiace. Záleží ako rýchlo sa začne ukazovať špina.

 

Podľa pokynov

- Čistiaci prostriedok na kožu podľa vášho výberu ( Pol Star ) nanášajte po jednej sekcii a roztok pomocou hubky vypracujte do peknej peny. Ak je koža silno znečistená použite jemnú kefu na čalúnenie ( netlačiť! jemne krúživými pohybmi )

- Po dokončení čistenia nezabudnite z kože odstrániť nadbytočný čistiaci prostriedok za použitia jemne navlhčeného mikro-vlákna.

- Nakoniec kožu vysušte suchým mikro-vláknom

 

Ďalšie kroky s kožou

Po uschnutí kože vo vašom aute, naneste konzervant ( Leather Star ). Ošetrujúci prípravok na kožu Leather Star  vytvára prirodzený hodvábne matný povrch. Osviežuje a konzervuje hladké, velúrové a perforované kožené materiály sedadiel. Odporúčaný a veľmi obľúbený prípravok. Koža zostáva vláčna a dlhodobo chránená pred opätovným znečistením a zkrehnutím.

 

 

 

Rovnako ako pri čistení, nanášajte Leather Star na kožu po sekciach. Pomocou hubky LS dôkladne votrite do kože. Prípravok nechajte nasiaknuť 1 až 2 minúty, potom prebytok dôkladne zotrite mikro-vláknom.