Ako vyčistiť a ochrániť interiér: #Textilné sedačky

Textilné sedačky sú najťažšie na čistenie. Časovo náročné. Na rozdiel od vinylu a kože, látkové čalúnenie sa ľahko zašpiní a zafarbí. Počítajte s tým, že strávite 2 až 3 hodiny čistením sedadiel, tiež záleží aj od znečistenia.

 

Najlepší spôsob čistenia textilných sedačiek

Za vyčistenie látkových sedadiel vo vašom vozidle nemusíte platiť stovky eur za profesionálnych detailérov. Aby škvrny nezničili vzhľad a textúru vašich sedadiel, odstráňte škvrny ešte predtým ako zaschnú. 

Zoberte vysávač, a vysajte na sedadlách všetky voľné nečistoty. Po vysávaní sedadiel je tiež dobré povysávať aj koberce. Uistite sa však, že to robíte až po vysávaní sedadiel. To zabráni kontaminácii sedadiel nečistotami z podlahy.

 

 

Potrebujete iba mäkkú kefu na čistenie interiéru a nejaký čistiaci roztok, napr. Pol Star. Nastriekajte čistiaci roztok na látkové sedadlá. Najlepšie je vždy vyčistiť jeden úsek. Postačí jeden alebo dva postreky. Nevystavujte látkové sedadlá nadmernému množstvu vody a vlhkosti. Chyťte mäkkú kefu na interiér a čistiaci roztok zapracujte na sedačiek. Podľa potreby naneste viac čistiaceho roztoku, pozor aby ste sedačky moc nepremočili. Na kefu mierne pritlačte a krúžte aby sa uvoľnili nečistoty. 

V prípade odolných škvŕn, použite kefu s tvrdými štetinami a škvrnu vyčistite. Urobte to zľahka a vyvarujte sa nadmernému tlaku na textilné sedačky, najmä ak čistíte staršie sedačky. 

Vezmite si čistú utierku z mikro-vlákna a poutierajte sedačku pohybom tam a späť, aby ste odstránili prebytočnú vlhkosť. 

V závislosti na stave sedadiel bude pravdepodobne potrebné zopakovať vyššie uvedené kroky raz alebo dvakrát, aby ste dosiahli úplne čistý povrch. Opäť sa uistite, že sedačky nie sú vystavené príliš veľkému množstvu vody alebo absorbujú príliš veľa čistiaceho roztoku. Jednoducho nastriekajte, pre kartáčujte a utrite dosucha. Ľahké, že?