Umývanie - Technika dvoch vedier

Metóda dvoch vedier - Čo to je?

Základný predpoklad metódy umývania dvoch vedier, spočíva v štandardnom 15-litrovom vedre naplnenom vodou a šampónom ph neutrálnym na umývanie áut. Potom sa pridá druhé vedro naplnené čistou vodou, v ktorom oplachujete rukavicu. V spodnej časti každého vedra je umiestnená vložka, ktorá zachytáva nečistoty z rukavice. Táto kombinácia nenarušuje vosk ani iné povrchové ochrany karosérie, tvoria najbezpečnejší a najúčinejší spôsob umývania vozidla. 

Prečo používať metódu dvoch vedier?

Každý automobilový nadšenec pozná ten pohľad na auto keď ho vytiahne na slnko a zobrazia sa všetky nežiadúce kruhové škrabance. Metóda umývania dvoch vedier slúži na bezpečnejšie umývanie áut, ktorá do značnej miery znižuje tvorenie nových kruhových škrabancov, ktoré sú spôsobené nesprávnym spôsobom umývania áut. Je dôležité pochopiť, že prevažná väčšina kruhových škrabancov a tzv. vlásnočníc je spôsobená nesprávnym umývanim auta. Pomocou metódy dvoch vedier znížite, alebo úplne odstránite nečistoty z laku vášho auta. Tak sa vyhnete nežiadúcim kruhovým škrabancom a vlásočniciam.

 

oh_no

 

 

Ako na to? 

Rovnako ako by ste umývali auto jedným vedrom a špongiou, začnete namočením rukavice na umývanie do prvého vedra naplneného vodou a šampónom na umývanie áut.

Odporúčame vám začať od kolies, umývaniu kolies sa venujeme tu. 

Keď už máme kolesá umyté presunieme sa na strechu. Umývame iba jeden panel, rukavicu namočíme do roztoku, umyjeme jeden panel a rukavicu poriadne opláchneme vo vedre s čistou vodou kde sa uvolní všetok piesok a nečistoty. Potom čo z rukavice vytlačíme všetku vodu, ju znova namočíme do svojho prvého vedra s roztokom a pokračujeme na ďalší panel. 

Skutočný rozdiel medzi metódou dvoch vedier a metódou iba s jedným vedrom je vtom, že po umytí každého panelu automobilu, potom opláchnete a vymačkáte rukavicu v oplachovacom vedre predtým než prejdete k ďalšiemu panelu. 

 

washing_banner_for_blog

 

 

Čo je dôležité vedieť?

Okrem uvolnenia nečistôt z vašej rukavice, nezabudnite tiež na vložky ktoré majú za úlohu zachytiť piesok a nečistoty a udržať ich v spodnej časti vedra aby ste nekontaminovali prvé vedro s roztokom. 

Na rozdiel od väčšiny penových hubiek, ktoré tlačia nečistoty do laku karosérie, rukavice z mikro-vlákna zhromaždujú nečistoty v ich vláknach a držia ich tak ďalej od povrchu karosérie, takže nedochádza k priamemu kontaktu s lakom, a nespôsobujú tak nežiadúce kruhové škrabance a vlásočnice.

Keď je vaša karoséria automobilu horúca, spôsobuje to že je lak mäkší a ľahšie tak poškriabete lak svojo auta. Takže vždy sa snažte umývať auto v tieni, ak nemáte možnosť umývať auto v tieni, môžete ho umývať skoro ráno alebo neskôr večer, keď neni slnko ešte také silné.

Pokiaľ budete vaše auto umývať pravidelne, veľká väčšina nečistôt nebude tak silno usadená. Pred začiatkom umývania metódou dvoch vedier, vždy auto opláchnite hadicou s vodou alebo s wapkou, aby ste uvolnili a odstránili čo najviac nečistôt.

Nečistoty, tlak a kruhové pohyby vytvárajú nežjadúce kruhové škrabance a vlásočnice. Takže nikdy netlačte a nesnažte sa nečistoty odstrániť silou. Rukavicu z mikro-vlákna nechajte kĺzať po karosérií auta bez pridaného tlaku pomocou priamych pohybov tam a späť. 

 

denso

 

 

Záver

Použitím týchto jednoduchých krokov a metódy dvoch vedier, udržíte váš lak auta bez škrabancov čo sa prejaví na vzhľade auta. Vyhnete sa tak nákladnejšiemu lešteniu laku, ktoré sa môže vyšplhať na stovky, ba až na tisíce eur, v prípade kompletnej renovácie laku.